"MORPHEUS: This is the Construct. It is our loading program. We can load anything from clothes, to weapons, to training simulations. Anything we need."
http://www.imsdb.com/scripts/Matrix,-The.html
YANonymous = YANA (You Are Not Alone) + Anonymous = You Are Not Anonymous
Az app képletének értelmezése:
- Anonymous: az alkalmazás teljesen anonim úgy a felhasználó, mint az általa jellemzett további szereplők esetén.
- You Are Not Alone: sokan készítik el a kapcsolati hálójukat
- Ami feladatunk az 1.) és 2.) alapján a felhasználók valódi közösségi hálózatának a felderítése (tehát az anonimítás olyan értelmű "törése", hogy azt továbbra sem tudjuk, hogy valójában ki-kicsoda, de azt igen, hogy a felvitt anonim szereplők kinek a kiei)
Ez az alapfeladat és alap app, ahol a kapcsolati hálót a YANonymous Construct program építi fel, amelyekből a YANonymous Puzzle építi fel a közösségi hálót. Előbbi háló tehát kicsi, lokális és anonim, utóbbi globális és az előbbiekből számított.
Előző posztunknak megfelelően a héten folytatjuk a lokális kapcsolati háló megadását biztosító Androidos kliensprogram - a névadása (lásd a mottót) tekintetében a Mártrix ihlette - Construct fejlesztését. Fontos szempont, hogy a háló megadásánál az adatokat szolgáltató felhasználó és az általa megadott további szereplők is anonímek maradjanak (az más kérdés, hogy párhuzamosan megkezdjük a ConstructGPS fejlesztését is, amelybe olyan funkciókat ad majd, amelyek bizonyos értelemben odavágnak az anonimitásnak...! )
Feladatok
Nem felejthetjük el, hogy a fejlesztés egyik hordozója a prog2 kurzus (illetve a prog2-esek bejöhetnek a Java esettanulmányokra is, ahol ugyanez a téma, csak fokozottabb a tempó, hiszen ott ez a fejlesztés elsődleges cél). Szóval jövő hétre prog2-ből írásban kérek pár észrevételt, hogy mi a különbség az alábbi első 5 Maven forráscsomag között. Természetesen a lényeg az src könyvtárakban lévő néhány Java forrás összehasonlítása!
Emlékezz az első laborra, ezeket a forrásokat felhasználva könnyen fel tudod éleszteni a projekteket az ADT Bundle Eclipse-ében, de immár nem IDE rabszolgaként akár a Maven-elis dolgozhatsz, lásd a csomagokbeli README állományt. (Android/Java kezdőknek javaslom, hogy 1-2 hétig még maradjanak az Eclipse-ben.) De már most +10 pont, aki az előző pont feladatait Maven projektként készíti el, adja be, természetesen feladatonként.
Az 5.tar.bz2 itt tart:
a pártos profilt használja, lásd a Unidentifiable.java forrást a csomagban
package hu.unideb.inf.batfai.yanonymous5; interface Unidentifiable { void next(); int getColor(); interface PoliticalAffinity extends Unidentifiable { @SuppressWarnings("serial") public static final java.util.Map<String, Integer> partyColors = java.util.Collections .unmodifiableMap(new java.util.LinkedHashMap<String, Integer>() { { put("Party", android.graphics.Color.rgb(0x01, 0x0a, 0xbf)); put("Fidesz", android.graphics.Color.rgb(0xef, 0x9a, 0x2b)); put("MSZP", android.graphics.Color.rgb(0xef, 0x07, 0x0c)); put("KDNP", android.graphics.Color.rgb(0xf1, 0xec, 0x5b)); put("Jobbik", android.graphics.Color.rgb(0x4d, 0x53, 0x53)); put("LMP", android.graphics.Color.rgb(0x1d, 0x8e, 0x06)); put("YANO", android.graphics.Color.rgb(0x80, 0xe3, 0x05)); } }); } interface Archetype extends Unidentifiable { @SuppressWarnings("serial") public static final java.util.Map<String, Integer> relationship = java.util.Collections .unmodifiableMap(new java.util.LinkedHashMap<String, Integer>() { { put("Relationship", android.graphics.Color.rgb(0x01, 0x0a, 0xbf)); put("Csajom", android.graphics.Color.rgb(0xef, 0x9a, 0x2b)); put("Fiúm", android.graphics.Color.rgb(0xef, 0x07, 0x0c)); put("Muter", android.graphics.Color.rgb(0xf1, 0xec, 0x5b)); put("Fater", android.graphics.Color.rgb(0x4d, 0x53, 0x53)); put("Tesó", android.graphics.Color.rgb(0x1d, 0x8e, 0x06)); put("Szomszéd", android.graphics.Color.rgb(0x80, 0xe3, 0x05)); } }); } }
25 pontért bővítsd úgy a programot, hogy az élekre és a csomópontokra kiírja a, de szépen ám az iménti kulcsok neveit! +10 pont, ha egy gombbal ezt a kiírást ki/be lehet kapcsolni.
A reguláris feladat, amely mindenkinek kötelező az 5 csomag rövid írásbeli összevetése, hogy az i+1 csomag miben több, mint az i (hasonlításonként max 1-2 mondat).
S itt az én protóm a hatosra:
További trófeák: a Construct-os apk-t, ha kiteszed, akkor 5 pont annak, aki teszteli Neked és talál egy BUG-ot, amelyet a fejlesztő elismer - s 5 pont a fejlesztőnek is, ha javítja és a bejelentő ezt elfogadja a BUG javításának.
A hetes plussz fícsörei:
- üres terület húzásával lehet mozogni a kapcsolati hálón ("végtelen" távolságba bármely irányba)
- egy módosított Android logó jelzi, melyik csomópont vagyok én
A nyolcas plussz fícsörei:
- más mozgatás
- pager